Jdi na obsah Jdi na menu

40. ročník Orlického maratonu

6. 2. 2024

V neděli 4. 2. 2024 se uskutečnil v Deštném v Orlických horách další ze závodů SKI TOUR 2024 - jubilejní 40. ročník Orlického maratonu. Bohužel vzhledem k nedostatku sněhu musel být start závodu přesunut do horského sedla Šerlich, kde sněhová pokrývka ještě zůstala. Počasí však závodníkům a pořadatelům vůbec nepřálo. Vytrvalý déšť, vítr, mlha byly všudypřítomné po celý den. Přesto se více jak 500 účastníků nedalo odradit a odstartovali do jednotlivých závodů na 10 km, 20 km a 40 km.

Pavel Křižka startoval na nejdelší trati a s časem 3:27:09 obsadil celkově 78. místo, v kategorii M59 byl 20. a v rámci účastníků ze Zlínského kraje obsadil dokonce 1. místo. Obdiv však patří všem, kteří v nepříznivých podmínkách závod dokončili. Pořadatelů patří velký dík za to, že i v takových těžkých podmínkách uspořádali závod na velmi vysoké úrovni.